Komuna e Preshevës pret ambasadorin turk Bilgiq, kërkojnë mbështetje të projekteve
Lugina

Komuna e Preshevës pret ambasadorin turk Bilgiq, kërkojnë mbështetje të projekteve

09.Jul.2019 13:10
0

Në Preshevë ka qëndruar sot ambasadori i Turqisë në Beograd, Tanju Bilgiq i cili takoi përfaqësuesit e komunës dhe mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së certifikatave për kursin e bashkëfinancuar të  Shoqatës Vizioni për Zhvillim dhe Kooperim, shkruan Titulli.com.

“Me problemet dhe kërkesat tona Ambasadori nderuar është i njoftuar tashmë, dhe kemi marrë premtime se Ambasada Turke do të kontribuoj në zgjidhjen e problemeve të qytetarëve tanë”, thuhet në njoftimin e kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi.

Gjithashtu thuhet se me Ambasadorin kanë vizituar edhe pjesën ku do të ndërtohet parku i madh i qytetit dhe ambientin e stadiumit të Preshevës dhe sipas Arifit shpresojmë që këto 2 projekte të mbështeten nga Ambasada Turke.

Ambasadori Bilgiq së bashku me përfaqësues të TIKA-së gjatë qëndrimit në Preshevë dhe Bujanoc po zhvillojnë takim edhe me institucione tjera lokale./Titulli.com/

Meta në Samitin e Sarajevës: Kosova është shtet i pavarur, të trajtohet me respekt
Jeta në Rakita: 2 vjet gjendje e jashtëzakonshme (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration