Këshilli Komunal në Preshevë miraton rebalancin e buxhetit të 2019-së
Lokale

Këshilli Komunal në Preshevë miraton rebalancin e buxhetit të 2019-së

06.Dec.2019 15:13
0

Sot nën udhëheqjen e kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifit është mbajtur mbledhja e radhës e Këshillit Komunal në Preshevë. Në njoftimin për media thuhet se është miratuar edhe rebalanci i buxhetit të 2019-së.

 Në postimin në facebook shkruhet se në mbledhjen e 12-të të KK-së është miratuar edhe propozim vendimi mbi taksat për vitin 2020.

 “Mbahet mbledhja e Këshillit Komunal. Kryetari Komunës bashkë me anëtarët e këshillit komunal kanë mbajtur sot mbledhjen e dymbëdhjetë me radhë e cila është edhe e fundit për këtë vit. Si pika të rëndësishme për këtë takim ishin Rebalansi i fundit për këtë vit. Shqyrtimi dhe miratimi i propozim vendimit mbi taksat për vitin 2020, shqyrtimi dhe miratimi i planit kadrovik të komunës së Preshevës për vitin 2020 dhe Shqyrtimi dhe miratimi i propozim vendimit mbi programin buxhetor të komunës së Preshevës për vitin 2020” – shkruhet në facebook.

Dhjetë fjalët që s’mund të përkthehen në asnjë gjuhë
Ndahen çmime nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, pjesëmarrës edhe nga Lugina (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration