Hysaj: Korrigjimi i kufijve është në tavolinë, po testohet opinioni publik
Lokale

Hysaj: Korrigjimi i kufijve është në tavolinë, po testohet opinioni publik

14.Mar.2019 08:57
0

Fadil Hysaj, këshilltar i Hashim Thaçit në kohën kur ishte kryeministër, beson se mund të ketë korrigjim kufijsh me Serbinë.

Sipas tij, kjo temë është në tavolinë dhe tash vetëm po testohet opinioni publik.

“Në e dimë që për Kosovën ekziston një kanal sekret i komunikimit mes Washitngon-it dhe Moskës, nuk është zor me pa këtë. Mendoj që kjo është në tavolinë, tash është duke u testuar opinioni publik”, ka thënë ai.

Fadil Hysaj, ish-këshilltar i Hashim Thaçit, në një intervistë të Rubikon të KTV-së tha se Kosova është e rrezikuar prej vetë shqiptarëve dhe oreksin e tyre të pangopshëm.

“Shqiptarët e sotëm e duan më së paku Kosovën”, ka thënë ai.

“Kosova ka qenë e rrezikuar konstant nga elita vetëpatriotike e cila nuk ka bërë kurrë kurrgjë për krijimin e shtetit të fortë të Kosovës, i cili nuk ka me qenë i varur më prej pushteteve apo politikave që kanë me ardh prej një vendi tjetër”, ka thënë ai.

Në këtë rrafsh, thekson Hysaj, nuk hyn figura e Ibrahim Rugovës.

Salihi prezanton qeverisjen e mirë në Leban, komisioni në komunën e Bujanocit jofunksional
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration