Hylja Ahmeti dhe Luard Idrizi u shpërblyen me mirënjohje të dalluar në shkollën e mesme në Bujanoc
Lokale

Hylja Ahmeti dhe Luard Idrizi u shpërblyen me mirënjohje të dalluar në shkollën e mesme në Bujanoc

13.May.2019 21:37
0

Dy nxënësit e shkollës së mesme “Sezai Surroi” të drejtimit të mjekësisë në Bujanoc,  Hylja Ahmeti dhe Luard Idrizi janë nderuar me mirënjohje nga Lidhja e Shoqatave të Punëtorëve Shëndetësorë në Serbi.

Me përzgjedhjen e këtij institucionit arismorë u vlerësua se mirënjohja u dha për kontributin e dhënë për punë, zhvillim dhe veprimtari profesionale nga nxënësit më të mirë të maturantëve të shkollave mjekësore.

Sipas informatës së publikuar nga shkolla e mesme thuhet se pas konsultimit të brendshëm zgjodhi dy nxënësit më të mirë në mesin e më të mirëve të klasës 4/5, shkruan Titulli.com.

“Inkurajojmë nxënësit për arritjet e tyre, të cilët janë modeli që duhet ndjekur, mësimdhënësit për përkushtimin e tyre në edukimin e brezit të ri, prindërit për përkujdesjen që tregojnë”, thuhet në njoftimin e shkollës së mesme./Titulli.com/

Presidenti Thaçi: Besoj fuqishëm se Lugina e Preshevës duhet t’i bashkohet Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration