BIPMB organizon iftarë për nxënësit e shkollës së mesme në Bujanoc
Lugina

BIPMB organizon iftarë për nxënësit e shkollës së mesme në Bujanoc

11.May.2019 10:07
0

Bashkësia Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) realizoi projektin e radhës humanitar duke shpërndarë pako ushqimore për familjet në nevojë dhe organizuar iftarin e parë madhështorë me nxënësit e shkollës së mesme në Bujanoc.

Në iftarin e organizuar përveç nxënësve dhe personelit arsimorë morën pjesë përfaësues edhe të institucioneve lokale dhe drejtori i Shkollës së Hifzit në Preshevë, hoxhë hafiz ef. Orhan Ademi, shkruan Titulli.com.

“Në një hadith të transmetuar nga Buhariu dhe Muslimi, Pejgamberi (a.s.), na tregon se Allahu (xh.sh.), ka thënë: “Dhuro o robi Im, sepse Unë do të jap ty edhe më shumë begati”, ështe shprehur Refik Memeti, sekretar  i BIPBM-së.

Ky aktivitet ishte donacion i sponzoruar nga pronarët e firmës “PNEUS 111” nga Lozana e Zvicrës, Bekim Sulejmani dhe Blerina Gashi Sulejmani me prejardhje nga Tërnoci i Madh./Titulli.com/

Scott: Turp për Serbinë t’ia lejojë një krimineli lufte udhëheqjen e Paradës Ushtarake
Promovohet Monografia e 50 vjetorit të shkollës së mesme shqipe të Bujanocit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration