Artistja nga Presheva Fitore Fejzullahu, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri shet 5 piktura (foto)
Lokale

Artistja nga Presheva Fitore Fejzullahu, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri shet 5 piktura (foto)

27.Nov.2019 13:36
0

Fitore Fejzullahu, artiste e re nga Presheva  po solidarizohet me shtetin amë duke ekspozuar për shitje 5 piktura me qëllim për të i grumbulluar mjetet për qytetarët shqiptarë që janë të prekur nga termeti në Shqipëri.

 “Solidarizohem me Shqipërinë tonë. Shes 5 pikturat e punimit tim të Magjistraturës , mjetet e grumbulluara i dedikoj për familjet e prekura gjatë tërmetit në Shqipëri. Çdo pikturë ka çmimin solid 100€”,  tha Fejzullahu.

Fitore Fejzullahu në një deklaratë për Titulli.com ka deklaruar nuk është e vetme që po mundohet të i dal në ndihmë të prekurve nga termeti por ka shumë qytetarë që po ofrojnë ndihmën.

Ajo u shpreh se paratë nga shitja e pikturave do të shkojnë për ndihma në Shqipëri, shkruan Titulli.com.  

“Për Shqipërinë tonë! Duke e parë gjendjen tronditëse të tërmetit në Shqipëri me shkallë 6.4 Jo vetëm unë, por te gjithë shqiptarët jemi në shok... Çdo kush po ofron ndihmën e vet me mundësi që kanë për vëllezërit dhe motrat tona... Unë e pash shumë të arsyeshme të solidarizohem me Shqiptarët tanë në këtë mënyrë. Të hollat e 5 Pikturave te Masterit të cilat dhe i kam publikuar do të shkojnë për ndihmë në Shqipëri... Për Shqipërinë tonë!. Arti për mua është Jeta... Veprat e Artit duhet vlerësuar shume, ato punohen me shume emocion nga një artist", deklaroi për Titulli.com Fitore Fejzullahu.

 Fitore Fejzullahu - Halili është e diplomuar dhe e magjistruar këto ditë në Akademinë e Arteve - Pikturë në Prishtinë, gjithashtu ka diplomuar edhe në fakultetin e Edukimit-Fillorë në Prishtinë./Titulli.com/

Nuk mbahet protesta, nesër tubim solidarizues me moton “Shqipëri, Lugina është me ty!”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration