Arrestohet hajni i cigareve në Bujanoc, policia i gjen edhe para të gatshme
Lokale

Arrestohet hajni i cigareve në Bujanoc, policia i gjen edhe para të gatshme

30.Sep.2021 15:47
0

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme arrestuan D.I. (2002) nga Bujanoci për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se ka kryer dy vepra penale të vjedhjes.

Dyshohet se ai ka hyrë në një dyqan në Bujanoc më 28 shtator të këtij viti dhe, duke përdorur neglizhencën e punëtorëve, ka vjedhur para nga arka, thuhet në raportin e policisë, transmeton Titulli.com.

Gjithashtu, D.I. Dyshohet se më 13 shtator të këtij viti ai ka vjedhur 50 pako cigare nga i njëjti dyqan në Bujanoc.

Policia gjeti një pjesë të parave dhe ia ktheu pronarit, citohet në raporton e policisë.

Me urdhër të Zëvendës Prokurorit të Prokurorisë Publike Themelore në Vrajë, i dyshuari është ndaluar deri në 48 orë dhe ai do të sillet në prokurori me kallëzim penal./Titulli.com/

Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje në Bruksel (detajet brenda)
Xhamia e qytetit në Bujanoc zgjedhe kryesinë e re
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration