Ambasadorja e Britanisë së Madhe qëndron në Bujanoc
Lokale

Ambasadorja e Britanisë së Madhe qëndron në Bujanoc

27.Oct.2021 14:29
0

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi ka pritur sot Ambasadoren e Britanisë së Madhe në Beograd, Shkëlqesinë e Saj Sian MacLeod e shoqëruar nga këshilltari i saj Vladan Avramoviq.

Kryetari Arifi njoftoi ambasadoren britaneze rreth situatës politike, sociale dhe ekonomike në Bujanoc, me theks të veçantë problemet rreth nostrifikimit të diplomave dhe mos interesimi i organeve shtetërore për zhvillimin ekonomik të pjesës jugore të Serbisë, ku bëjnë pjesë Bujanoci dhe Presheva.

Ambasadorja MacLeod përsëriti mbështetjen e Britanisë së Madhe në zhvillimin e komunave më të pazhvilluara në Serbi, si Bujanoci dhe Presheva.

Tekst i publikuar nga komuna e Bujanocit

Diplomati austriak Swoboda: Rusia s’është e interesuar të zgjidhet çështja e Kosovës (video)
Ardita Sinani pret në takim ambasadoren e Britanisë së Madhe, MacLeod, temë diskutimi edhe mosintegrimi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration