Zhvendosen refugjatë nga Sombori në Bujanoc,  në Preshevë ishin sjellur 300
Lokale

Zhvendosen refugjatë nga Sombori në Bujanoc, në Preshevë ishin sjellur 300

14.Oct.2020 07:34
0

Në mëngjesin e ditës së martë u organizua një aksion policor i zhvendosjes së rreth 500 refugjatëve të cilët po qëndronin ilegalisht jashtë Qendrës së Pranimit në zonën e qytetit të Somborit.

Sipas RTV, nga Sombori 10 autobusë me refugjatë i është siguruar transportin për në Bujanoc dhe Pirot, transmeton Titulli.com.

Aksioni i zhvendosjes së refugjatëve u organizua nga Komisariati për Refugjatët dhe Personat e Zhvendosur, komuna dhe Drejtoria e Policisë në Sombor.

Tre javë më parë u organizua i njëjti aksion përmes së cilit  300 refugjatëve u zhvendosën në Preshevë./Titulli.com/

Formohet Qeveria e re malazeze: Abazoviç merrë në dorë sigurinë e Malit të Zi
Një pjesë e qytetit në Bujanoc pa rrymë, sot pritet kthimi në gjendjen normale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration