Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin (video)
Lokale

Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës, kontrollon kosovarin (video)

20.Mar.2020 15:45
0

Një veprim skandaloz ka ndodhur nga xhandarmëria e Serbisë, ajo është futur në territorinë e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

Xhandarmëria serbe është futur në fshatin Karaçevë të Kamenicës ku edhe ka kontrolluar një person para shtëpisë së tij.

Ushtar serbë të armatosur kanë provokuar banorët e fshatit edhe në pjesën tjetër, ku ky fshat është në vijën kufitare me Serbinë dhe i takon Kosovës.  

Më poshtë keni një video të dërguar nga lexuesit e Gazeta Metro ku kanë thënë se kërkojnë ndihmën e Qeverisë së Kosovës dhe kryeministrit Albin Kurti.

Kulturë në kushtet e izolimit: Si mund të vizitoni muzetë botërorë nga shtëpia juaj
Në Shqipëri shërohen dy pacientë me COVID-19
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration