Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik organizon provimin pranues për bursim
Lugina

Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik organizon provimin pranues për bursim

13.May.2019 21:21
0

Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik organizon provimin pranues për bursim.

Provimi për bursa studimi nga Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik do të realizohet në hapsirat e shkollës së mesme "Sezai Surroi me datën 16 maj 2019.

Kriteret të cilat duhet të plotësohen për pjesmarrje në provimin për bursa studimore janë:

-Të jenë maturantë (gjenerata 2018/2019)

-Maturantët duhet të paraqiten 15 minuta para kohës së fillimit te provimit.

-Maturantët duhet të bartin me vehte letërnjoftim /pasaportë

-Të drejtë pjesmarrje në këtë provim kanë vetëm një herë.

Testimi për bursa studimore përbëhet prej dy pjesëve ku testimi i parë me njohuri të përgjithshme realizohet në gjuhë amëtare si dhe është obligativ kurse pjesa e dytë është testimi i nivelit të gjuhës angleze i cili nuk është obligativ.

Dani Alves i kërkon PSG të trasnferojë Coutinhon
Vulin: Dëshiroj që Kadri Veseli të jetë sa më larg meje, besoj në korrigjimin e kufijve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration