Thaçi do t’ia kthejë Serbisë “dhuratën” e Rankoviqit
Lugina

Thaçi do t’ia kthejë Serbisë “dhuratën” e Rankoviqit

11.Sep.2018 01:09
0

Një pjesë të veriut të Kosovës presidenti Hashim Thaçi po e quan “dhuratë” të Rankoviqit.

Presidenca nuk ka treguar se sa sipërfaqe territor përmban kjo “dhuratë”, por, sipas kreut të shtetit, bëhet fjalë për “një pjesë të Leposaviqit, Leshakun dhe një pjesë të Zubin-Potokut”, shkruan koha.

Duke deklaruar se Kosova nuk duhet të mbetet peng i të tilla “dhuratave”, analistët thonë se Thaçi po e bën të qartë idenë e tij për shkëmbim territoresh, ani se në publik e shet si “korrigjim” kufijsh. 

Rashiti: Këta janë katër skenarët e përfundimit të dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë
Delawie: SHBA nuk pranon gjithçka që del nga dialogu Kosovë-Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration