Shtëpia e mërgimtarit nga Presheva në Gjermani me flamurin kuq e zi
Lokale

Shtëpia e mërgimtarit nga Presheva në Gjermani me flamurin kuq e zi

29.Dec.2020 11:42
0

Shqiptarët anembanë botës çdoherë e më shumë po dëshmojnë identitetin e tyre dhe po tregojnë vlerat kulturore dhe kombëtare, transmeton albinfo.ch.

Një shtëpi në Gjermani ka marrë pamje tjetër, atë të flamurit kuq e zi, me shqiponjën dykrenare. Thuhet se kjo është shtëpia e mërgimtarit, atdhetarit dhe afaristit, Memetaki Halimi nga Corrotica e e Preshevës.
Është dizajnuar me ngjyrat kuq e zi dhe me simbolin kombëtar, flamurin e ka dizajnuar në dy anët ballore të shtëpisë me shqiponjën dykrenare. Ndërkohë që përballë shtëpisë valon flamuri kombëtar shqiptar.

 

Do të ketë privilegje për të vaksinuarit Covid-19?
Cakaj i dorëzon dorëheqjen Ramës: Nuk do të kandidoj për deputet
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration