Shaip Kamberi pret në komunë miqësisht ministrin Gent Cakaj
Lokale

Shaip Kamberi pret në komunë miqësisht ministrin Gent Cakaj

11.Jun.2020 13:32
0

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj së bashku me bashkëpunëtorë dhe ambasadorin shqiptarë në Beograd po vazhdon takimet në Bujanoc gjatë vizitës së tij që nisi të mërkurën në Preshevë.

Ai u prit miqësisht sot në kabinetin e kryetarit të komunës së Bujanocit me të cilën biseduan për ecuritë e zhvillimit të vetëqeverisjes lokale dhe projekteve tjera me rëndësi për qytetarët e kësaj komuna, shkruan Titulli.com.

“Me Ministrin Cakaj në Bujanoc për të bashkërenduar dhe koordinuar veprimet tona konkrete lidhur me agjendat e përbashkëta për Luginën e Preshevës”, shkroi Kamberi.

Sipas tij prezenca e Shqipërisë në Luginë të Preshevës e domosdoshme dhe tejet e mirëpritur. 

Ministri Cakaj do të qëndrojë për vizitë edhe në Këshillin Kombëtarë Shqiptarë si dhe sipas agjendës do të vizitojë edhe  familjen e liderit të ndjerë të  LPD-së Jonuz Musliut./Titulli.com/

 

Ministri Cakaj dhe zgjedhjet parlamentare: Të mobilizohemi për të votuar (video)
Komisioni Evropian udhëzon hapjen e kufijve të BE-së me Ballkanin që me 1 korrik
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration