Serbisë i mbërrijnë edhe 20 mijë vaksina, prioritet punonjësit shëndetësorë
Lokale

Serbisë i mbërrijnë edhe 20 mijë vaksina, prioritet punonjësit shëndetësorë

04.Jan.2021 19:25
0

Serbia ka marrë dozën e dytë të vaksinave Pfizer.

Mediat serbe bëjnë me dije se 19 mijë e 500 vaksina Pfizer kanë arritur në Serbi.

Vaksinat anti Covid janë dërguar sot në Institutin “Torlak”. Ky është kontingjenti i dytë i vaksinave Pfizer, pas sasive të para që mbërritën në Serbi më 22 dhjetor. 

Sipas planit të vaksinimit, është planifikuar që rreth 11 mijë punonjës shëndetësorë dhe përdorues të qendrave gjerontologjike të vaksinohen këtë javë.

82-vjeçari në dializë, personi i parë që bën vaksinën Oxford-AstraZeneca
Vullin: Hetime serioze në lidhje me përgjimin e Aleksandar Vuçiqit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration