Saunders fiton pas 12 raundeve ndaj Shefat Isufit nga Lugina
Lugina

Saunders fiton pas 12 raundeve ndaj Shefat Isufit nga Lugina

19.May.2019 00:38
0

Boksieri shqiptar nga Lugina, Shefat Isufi ka pësuar humbje në duel me boksierin britanik, Billy Joe Saunders për titullin e kampionit botëror në versionin WBO, në kategorinë super të mesme. 

Isufi pati një paraqitje mbresëlënëse në këtë mbrëmje, por hasi në një rival tejet cilësor, siç është Billy Joe Saunders, i cili ashtu siç edhe pritej nga ekspertët e boksit e dominoi plotësisht meçin. Megjithatë, Shefati dëshmoi se jo rastësisht ka arritur në majat e boksit botëror, duke rezistuar plotë 12 raunde dhe në disa momente duke shfaqur potencialin e tij në ring.

Pas një dueli mjaft interesant, Joe Saunders fitoi me meritë me vendim unanim të gjyqtarëve.

Me këtë fitore Britaniku ka një bilanc prej 28 ndeshjeve pa asnjë humbje dhe asnjë barazim, ndërsa Isufi ka regjistruar 27 fitore, 4 humbje dhe 2 barazime përgjatë karrierës së tij si profesionist.

 

Bajern Mynihu fiton Bundesligën e shtatë radhazi
Rusia në Eurovizion i jep Shqipërisë tre pikë, Serbisë asnjë (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration