Salihu në Tiranë: Lugina e Preshevës 3 dekada përpjekje për bashkim me Kosovën (video)
Lugina

Salihu në Tiranë: Lugina e Preshevës 3 dekada përpjekje për bashkim me Kosovën (video)

24.Mar.2019 21:29
0

Kryetari i kuvendi komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu ka qëndruar për vizitë në Tiranë dhe ka zhvilluar takime me përfaqësues institucional dhe politik.

Ai gjatë një interviste për televizionin vizionplus është shprehur pro idesë së korigjimit të kufirit Kosovë-Serbi.

Salihu tha se gati 3 dekada Lugina e Preshevës ka bërë përpjekje për bashkim me Kosovë, transmeton Titulli.com.

Drashkoviq e di shkakun e bombardimeve, “s’e dinte se civilë të vrarë shqiptarë varroseshin nëpër Serbi
Historia e vërtetë e Mata Harit, ishte spiune apo thjesht një “kokë turku”?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration