Ruzhdi Halili do të udhëheq ndërmarrjen pubike “Komunalia” në Bujanoc
Lokale

Ruzhdi Halili do të udhëheq ndërmarrjen pubike “Komunalia” në Bujanoc

28.Jul.2020 13:27
0

Në seancën e dytë të përbërjes së re të kuvendit komunal është emëruar Ruzhdi Halili nga PD për kryetar të organit të përkohshëm të ndërmarrjes publike “Komunalia”, shkruan Titulli.com.

Kuvendi me shumicë votash aprovoi propozimin për anëtarët e rinj, Ruzhi Halili-kryetar, Naim Saliji-anëtar dhe Gëzim Aliji-anëtar të cilët do të kenë mandate deri në emërimin e drejtorit me mandate të plotë.

Deri më tani organin e përkohshëm të  ndërmarrjes “Komunalia” e ka udhëheq Adem Hasani nga viti 2016.

Sipas marrëveshjes mes 4 subjekteve shqiptare këtë ndërmarrje do ta udhëheq Partia Demokratike./Titulli.com/

Sheholli: Ka shumë shqiptarë në Serbi dhe që punojnë për Shërbimin Sekret të Serbisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration