Rreziku nga koronavirusi, Vuçiq ka një lajm të keq për Serbinë
Lokale

Rreziku nga koronavirusi, Vuçiq ka një lajm të keq për Serbinë

03.Apr.2020 13:13
0

Aleksandar Vuçiq ka thënë se në 15 ditët e ardhshme do të arrijë kulmi i krizës dhe i problemit nga koronavirusi. 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se në 15 ditët e ardhshme do të arrijë kulmi i krizës dhe i problemit nga koronavirusi.

Andaj, ai ka porositur të gjithë që të kenë kujdes maksimal. Vuçiq ka paralajmëruar rritjen e numrit të infektuarve por edhe rasteve me vdekje, raporton “Tanjug”, transmeton Titulli.com. 

Sipas tij, kjo do të jetë rezultat i asaj çfarë ka ndodhur nga 15-16 marsi, kur ishte bërë një përhapje e madhe e të infektuarve me virus ndërsa nga data 4 prill ora 13:00 ora policore do të zgjasë deri të hënën ora 5 e mëngjesit. 

“Goditja më e fuqishme do të ndodhë në 15 ditët e ardhshme, ky do të jetë kulmi i krizës”, tha ai. 

Vuçiq ka insistuar se Serbia ka pajisje të mjaftueshme mjekësore dhe masa mbrojtëse duke bërë thirrje që të respektohen masat e vendosura nga Qeveria për parandalimin e përhapjes së virusit.

Bizneset në Serbi po respektojnë Kushtetutën e Kosovës, nga 100 kamionët e ardhur vetëm një u kthy mbrapa
Mitrovica e Veriut dhe Zveçani futen në karantinë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration