Rezultatet përfundimtare (përcaktuese) të zgjedhjeve lokale në Bujanoc (tabela)
Lokale

Rezultatet përfundimtare (përcaktuese) të zgjedhjeve lokale në Bujanoc (tabela)

22.Jun.2020 20:00
0

Komisioni Komunal Zgjedhorë në Bujanoc ka publikuar rezultatet përfundimtare (percaktuese) për zgjedhjet lokale të mbajtura më 21 qershor.

Ndërsa pritet të certfikohen këto nëse nuk kan ankesa nga partitë politike.

Në bazë të këtyre rezultateve  kanë votuar 20.958 votues dhe 41 ulëset në kuvendin komunal të komunës së Bujanocit do të duken sipas renditjes:

PD- 10 këshilltarë

PPS- 10këshilltarë

PVD- 8 këshilltarë

LPD- 4 këshilltarë

APN- 3 këshilltarë

PS- 3 këshilltarë

UDSH- 1 këshilltarë

PR- jedinstvo- këshilltarë

Pr0me- Kenan- 1 këshilltarë

PD fituese me vota e zgjedhjeve lokale në Bujanoc, kalon edhe partinë e Vuçiqit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration