Publikohet kënga “A je gati oj Preshevë“  për bashkim me Kosovën (video)
Lokale

Publikohet kënga “A je gati oj Preshevë“ për bashkim me Kosovën (video)

20.Aug.2019 08:20
0

Dy këngëtarët me prejardhje nga Lugina e Preshevës, Remzi Jakupi-Remi nga Medvegja e që jeton në Kosovë dhe SHBA, dhe Besim Limani nga Zarbinca e Bujanocit i cili gjithashtu jeton në SHBA kanë publikuar sot këngën “A je gati oj Preshevë“.

Një këngë fantastike e dedikuar Luginës së Preshevës dhe aspiratave të popullit shqiptar të kësaj krahine shqiptare për bashkim me Kosovën e ku dy artistët e mirënjohur përmes tekstit të këngës pretendojnë se ky moment tani më ka ardhur.

Kënga u mirëprit mjaftë mirë në të gjitha trevat shqiptare e jehonën më të madhe sigurisht se do ta ketë në Luginën e Preshevës pasi që kënga i dedikohet asaj.

 

Vlenë të theksohet se edhe videoklipi i xhiruar në Krujë është realizuar në mënyrë profesionale.

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration