Propozohen masa të reja nga dita e hënë: Kopshtet e kafeneve mund të hapen, dyqanet deri në orën 22?
Lokale

Propozohen masa të reja nga dita e hënë: Kopshtet e kafeneve mund të hapen, dyqanet deri në orën 22?

02.Apr.2021 19:38
0

Në seancën e Shtabit Emergjent për luftën kundër koronavirusit, u diskutua situata epidemiologjike në Serbi dhe u vendos që nëse numri i personave të infektuar nuk rritet gjatë fundjavës do të hapen ambientet hotelierike në kopshte duke respektuar masat e parashikuara, përcjellë Titulli.com.

Kjo u njoftua në konferencën për shtyp pas seancës së Shtabit Emergjent nga sekretari krahinor për Shëndetësi, Zoran Gojkoviq.

Kushtet  për punën e objekteve do të përcaktohen saktësisht gjatë fundjavës ndërsa do të vlejnë nga dita e hënë theksoi Gojkoviq

Siç tha ai, qeverisë së Serbisë do t'i propozohet të zgjasë orët e punës së aktiviteteve të shërbimit, dyqanet ushqimore dhe palestrat deri në orën 10 pasdite, transmeton Titulli.com.

Gojkoviq theksoi se puna e qendrave tregtare do të diskutohet gjatë fundjavës dhe në fillim të javës së ardhshme.

"Le të shohim deri në çfarë mase dhe si t'i aftësojmë ata të përfshihen në punë," shtoi ai./Tituli.com/

BE-ja i kërkoi sanksione ndaj Rusisë, Vuçiqi refuzoi: A do të ketë pasoja?
Në Serbi 39 të vdekur dhe 4.826 raste të reja me COVID-19
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration