Presidenti Thaçi dekoroi dëshmorin Ibrahim Fejzullahu me urdhërin Hero i Kosovës
Lokale

Presidenti Thaçi dekoroi dëshmorin Ibrahim Fejzullahu me urdhërin Hero i Kosovës

31.May.2019 11:54
0

Presidenti Thaçi dekoroi dëshmorin Ibrahim Fejzullahu me urdhërin Hero i Kosovës për trimëri dhe sakrificë.

Në përballje të pabarabart në luftën e armatosur të UÇPMB-së para 20 vitesh ra heroikisht Ibrahim Fejzullahu në Gosponicë të Preshevës.

Familja Fejzullahu në mesin e bashkëveprimtarëve të shumtë pranoi urdhërin Hero i Kosovës për trimëri dhe sakrificë, për lirinë e Kosovës titull ky i ndarë nga presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Bashkëverimtarët tanë të asaj kohe, Shaqir Shaqiri dhe Halil Selimi kanë evokuar kujtime të para 20 vitesh dhe kanë folur për kontributin e dëshmorit Ibrahim Fejzullahu.

Vajza e dëshmorit, Naxhije Fejzullahu ka falemderuar Presidentin e Kosovë i cili ka dekoruar babain e sajë si hero të Kosovës.

Në deklaratën për media ajo ka potencuar se shpresojmë që në të ardhmen tokat shqiptare të jenë të bashkuara siç deshën dëshmorët e rënë.

Anëtarët e PD-së fitojnë kontestin gjyqësorë ndaj ndërrmarrjes “Komunalia” në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration