Policia lokale arreston të dyshuarin për goditje me çekan të plakut shqiptarë në Bujanoc
Lokale

Policia lokale arreston të dyshuarin për goditje me çekan të plakut shqiptarë në Bujanoc

06.Feb.2020 12:30
0

Pjesëtarët e Ministrisë së Brendshme në Bujanovac arrestuan V.A. (1991) për shkak të dyshimit se ka kryer veprat penale të një dëmi të rëndë trupor, vjedhjes, si dhe mbajtjes pa leje të lëndëve narkotike. 

Sipas raportit të policisë dyshohet se më 5 shkurt të këtij viti në Bujanoc, pas një diskutimi të shkurtër, ai  V.A goditi në mënyrë të përsëritur me çekan metalik në zonën e kokës dhe trupit të një burri shtatëdhjetë e tre vjeçar, i cili pësoi dëmtime serioze trupore, pas së cilës mori para nga xhepat e të dëmtuarit.

Ditën e djeshme i dyshuari V.A pas një incidenti goditi me çekan  disa herë në kokë Murat .M (73 vjeçar) ndërsa  i plagosuri me urgjencë  është dërguar në spitalin e Nishit për trajtim mjekësorë.

Njoftimi zyrtar i policisë thotë se  duke kontrolluar të dyshuarin, policia gjeti para dhe më shumë pilula në listën e substancave psikoaktive.

I dyshuari është urdhëruar të mbahet në paraburgim deri në 48 orë, pas së cilës ai do të dërgohet në prokurorinë kompetente me një kallëzim penal./Titulli.com/

Incident në Beograd: Daçiq sulmon komisionarin e BE’së për Zgjerim, e detyron ta lëshojë takimin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration