Përfundonjë aktivitetet “Ditët e Komandant Lleshit”
Lokale

Përfundonjë aktivitetet “Ditët e Komandant Lleshit”

25.May.2019 15:30
0

Me mbajtjen e akademisë përkujtimore të organizuar në shtëpinë  e kulturës në Bujanoc përfunduan aktivitetet për dëshmorët e rënë të UÇPMB-së në kuadër “Ditët e Komandant Lleshit”. 

Në këtë solemnitet morën pjesë familjarë, invalid, veteranë dhe përfaqësues politik të cilët vlerësuan se sakricia e dëshmorëve kontribuoi në përmirësimin e vogël të pozitës sonë por jetësimi i vullnetit të tyre akoma nuk është përmbushur.

Në 18 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit, Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi është inauguruar edhe Muzeu në Tërnoc. 

Gjithashtu gjatë këtyre aktiviteteve në fshatin Konçul është mbajtur akademi përkujtimore “Ditët e Vehbi Rexhepit” dhë janë vendosur kurora lulesh tek varri i tij./Titulli.com/

 

Thaçi: Lugina t’i bashkohet Kosovës pa u cenuar asnjë centimetër e territorit, as Trepça dhe as Ujmani”
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration