PD me aksion sinjalizues kundër qeverisjes në Bujanoc
Lokale

PD me aksion sinjalizues kundër qeverisjes në Bujanoc

17.Mar.2019 08:32
0

Me moton "Ta mbrojmë jetën e qytetarëve tanë" aktivistë të Forumit Rinor të PD-së kanë bërë sinjalizimin horizantal dhe vertikal në rrugën kryesore të qytetit, duke konsideruar që siguria në rrugë është e një rëndësie të veçantë për qytetarët tanë.

"Përkundër faktit që pushteti lokal posedon me makineritë e nevojshme dhe se çdo vit ndanë nga 1.2 milion dinarë nga buxheti për sinjalizimin horizantal dhe vertikal, një gjë e tillë nuk ka ndodhur në vitet 2016, 2017, 2018, që në total i bie se 3.6 milion dinarë nuk dihen ku kanë shkuar. I vetmi vend ku është kryer ky sinjalizim ka qenë pranë ndërtesës së administratës komunale, duke u kujdesur për sigurinë e pushtetarëve, kurse në rrugë tjera të qytetit dhe fshatrat e komunës së Bujanocit tash e tri vite nuk realizohet kjo punë", thuhet në njoftimin e Partisë Demokratike.

Aktivistët kanë vlerësuar se përmes këtij aktiviteti do ta zgjojmë nga gjumi pushtetin dhe të fillojë të jetë më i përgjegjshëm në mirëmbajtjen e rrugëve, dhe që paratë e taksapaguesve tanë të kthehen në shërbim të qytetarëve.

Aktiviteti i sotëm ishte i dyti i Forumit Rinor të PD-së pas atij të mbjelljes së luleve në disa gropa të qytetit, aksion ky i cili pjesërisht ka dhënë rezultate në qytet por jo edhe në fshatrat përreth, ku gropat janë edhe më të mëdha, vlerësoi PD./Titulli.com/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration