Njihuni me dhomat sekrete të Shtëpisë së Bardhë, aty ku fshihet Trump
Atraktive

Njihuni me dhomat sekrete të Shtëpisë së Bardhë, aty ku fshihet Trump

02.Jun.2020 10:21
0

Revolta i ka ardhur tek dera e shtëpisë presidentit amerikan Donald Trump. Qindra manifestues të dhunshëm sulmuan forcat e sigurisë dhe ndërtesat përgjatë bulevardeve që shtrihen përqark Shtëpisë së Bardhë duke djegur disa prej tyre.

Disa media amerikane shkruajnë se prej natës së të premtes, agjentët e shërbimeve sekrete e evakuuan Trumpin, familjarët e tij dhe disa zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë në një bunker sekret për ta siguruar për çdo të papritur.

Dhomat sekrete, ku u fsheh Trump?

Shtëpia e Bardhë është një nga shtëpitë më të famshme në botë, me 132 dhoma, 35 tualete dhe 412 dyer të shpërndara në të 6 katet e saj.

Por, rezidenca zyrtare e Donald Trump ka edhe një sërë dhomash sekrete, ku përfshihen një dhomë boulingu, një “dyqan çokollatash” dhe një bunker i madh për raste katastrofash. Bunkeri u ndërtua në 1940 dhe nga aty janë publikuar pamje gjatë sulmeve të 11 shtatorit. Shihni fotot.

Shqiptarët nga Lugina nuk u lejuan tek Dheu i Bardhë të hynin në Kosovë (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration