Në Serbi, 37 të vdekur dhe 1.966 raste të reja me COVID-19, Bujanoci me 0 raste
Lokale

Në Serbi, 37 të vdekur dhe 1.966 raste të reja me COVID-19, Bujanoci me 0 raste

04.Jan.2021 11:51
0

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 37 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 1.966 raste të reja me këtë virus, transmeton Titulli.com.

Ndërsa sipas të dhënave nga shtëpia e shëndetit në komunën e Bujanocit në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë rast me Covid-19.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 3.325, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 343.870.

Aktualisht janë hospitalizuar 7.631 persona, ndërsa 265 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 7.573 persona janë testuar, duke e çuar në 2.320.434 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera./Titulli.com/

Deputeti Kamberi vazhdon përpjekjet për reciprocitet me të drejtat e serbëve në Kosovë?
82-vjeçari në dializë, personi i parë që bën vaksinën Oxford-AstraZeneca
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration