Në autostradën Nish-Vrajë u plaçkiten 10 mijë euro 2 shqiptarëve
Lokale

Në autostradën Nish-Vrajë u plaçkiten 10 mijë euro 2 shqiptarëve

27.Dec.2020 22:55
0

Në orët hershme të mëngjesit në autostradën Nish-Vrajë janë ndaluar dy shqiptarë me një veturë me targa të Gjermanisë, ndërsa u janë vjedhur 10 mijë euro.

Siç raporton gazeta serbe “Blic”, sulmin e kanë bërë disa persona që janë shtirur si policë. Ata thuhet se kanë ndalur veturën dhe me automatik të veshur me uniforma i janë afruar veturës dhe udhëtarëve u kanë marrë rreth 10 mijë euro, përcjell Titulli.com.

Raportohet se në veturë ishte një shqiptar me shtetësi të Shqipërisë dhe një shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Shqiptarët, si ishin dhe si u bënë: Dokumentar i zhvillimit historik (video)
Lajçak: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi pa u diskutuar statusi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration