titulli.com
Lokale

Ndërroi jetë profesori Bajram Ebibi

24.Jul.2012 18:04
0
Dje në spitalin e Shkupit ka ndërruar jetë Bajram Ebibi, profesor i gjeografisë dhe historisë nga fshati Turi i komunës së Bujanocit, ndërsa sot është bërë varrimi i tij në fshatin e lindjes. Bajram Ebibi punonte në shkollën fillore “Sami Frashëri” në fshatin Lluçan si mësimdhënës deri vitin e kaluar kur edhe u pensionua. Ai nga kolegët dhe miqtë e tij kujtohet si njeri bujarë, bashkëpunëtor, modest dhe shumë i përkushtuar në punë. Bajram Ebibi u lind më 1946 në fshatin Turi, shkollën fillorë e kreu në Tërnoc, ndërsa të mesmen në Gjilan. Ai vazhdoj studimet në qytetin e Gjakovës ku dhe diplomoi për Histori dhe Gjeografi. I ndjeri la pas vetes dy vajzat, djalin dhe gruan e tij./Titulli.com/

Asfaltohet rruga në fshatin Muhoc
Ndihmat sociale në Bujanoc, jo në vendin e duhur
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration