Mustafa takon ambasadorin Scott në Beograd, flasin për  shkollat shqipe
Lugina

Mustafa takon ambasadorin Scott në Beograd, flasin për shkollat shqipe

25.Mar.2019 19:55
0

Kryetari i Këshillit i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Ragmi Mustafa, ka takuar në Beograd ambasadorin e SHBA-së, Kyle Scott dhe ka folur për zgjidhjen e problemit për tekstet mësimore në shkollat shqipe të Luginës dhe pasivizimi i vendbanimeve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

“Sot, pata nderin të mirëpritem nga Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shkëlqesinë e Tij, Kyle Scott, në rezidencën e tij në Beograd. Në fokus të bashkëbisedimit: zgjidhja e teksteve mësimore në shkollat shqipe të Luginës dhe pasivizimi i vendbanimeve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë”, ka shkruar Mustafa në Facebook.

Ai  është shprehur se mirënjohje e thellë për ndihmën dhe përkushtimin amerikan për respektimin e të drejtave të shqiptarëve./Titulli.com/

Thaçi: Tema e korrigjimit të kufijve u bë e madhe nga mediat
Studimi: Shqiptarët po shtohen shpejt e maqedonasit po zvogëlohen shumë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration