Mustafa: Kosova premton masën e plotë të reciprocitetit për Luginën
Lugina

Mustafa: Kosova premton masën e plotë të reciprocitetit për Luginën

14.Feb.2019 15:21
0

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa është takuar me zëvendëskryeministrin e qeverisë së Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj njëherit kordinator i ekipt shtetror të Kosovës për bisedimet Prishtinë-Beograd.

“Limaj konfirmoj për të satën herë me radhë se ekipi shtetror i bisedimeve seriozisht do të merret me shqiptarët e Luginës së Preshevës në bisedimet e Brukselit. Prandaj, në platformën e përkatitur nga ekipi negocues i shtetit të Kosovës kanë propzu masën e plotë të reciprocitetit midis të drejtave të serbëve në Kosovë dhe të drejtave të shqiptarve në Luginë të Preshevës”, thuhet në njoftimit e Mustafës.

Ai ka shkruar se një gjë e tillë është pranuar edhe nga mediatorët e bisedimeve përkatsisht Brukseli zyrtar.

Mustafa ka shkruar gjithashtu se ditë më të mira do të presin shqiptarët e Luginës së Preshevës./Titulli.com/

A shkakton presioni i lartë i gjakut dhembje koke apo simptoma të tjera
Limaj: Reciprocitet i serbëve në Kosovë me shqiptarët në Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration