Musliu kërkon kuotë për kadetë nga Lugina në Forcën e Sigurisë së Kosovës
Lokale

Musliu kërkon kuotë për kadetë nga Lugina në Forcën e Sigurisë së Kosovës

10.Sep.2020 14:48
0

Kryetari i Lëvizjes së Progresit Demokratik, Shqiprim Musliu ka kërkuar kuotë të veçantë për kadetë nga Lugina e Preshevës në Amademinë Ushtarake te Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ky është postimi i tij i plotë në facebook:

Sot u takova me ministrin e Mbrojtjes se Republikes se Kosoves, z. Anton Quni.

Ne takim me z. Quni, kerkova nga ky i fundit qe te krijohet nje kuote e veçante per kandidatet per kadet nga Lugina e Presheves qe jane njekohesisht banore te Republikes se Kosoves.

Ministri Quni u zotua se ne te ardhmen do te kete kuote te posaçme per kandidatet per Akademi Ushtarake ne Forcen e Sigurise se Kosoves. Shqiptaret e Lugines se Presheves, kudo qe jetojne, jane pjese e pandashme e agjendave te mia politike.

 

Erdogan bisedoi me Thaçin dhe Vuçiqin, pajtohen që të vazhdojnë bashkëpunimin
Hoti: Do ta respektojmë marrëveshjen për Asociacionin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration