Ministri Cakaj përshëndet ujdinë e koalicionit në Luginë të Preshevës për zgjedhjet parlamentare
Lokale

Ministri Cakaj përshëndet ujdinë e koalicionit në Luginë të Preshevës për zgjedhjet parlamentare

19.May.2020 19:12
0

Serbia pritet të mbajë në fund të qershorit zgjedhjet parlamentare, zgjedhje në të cilat duket se faktori shqiptar në Luginën e Preshevës do të shkojë i bashkuar.

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj ka thënë se, “partitë politike shqiptare të Luginës së Preshevës kanë mbyllur edhe ujdinë e brendshme për ndarjen e përgjegjësive brenda koalicionit të Luginës së Bashkuar”.

Sipas tij ky është një hap në drejtimin e duhur për forcimin e faktorit shqiptar në Luginën e Preshevës

"Bashkimi i tyre është parakusht për mbrojtjen e lartësimin e interesave të tyre kombëtare! Ne, ndërkaq, nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për ta mbështetur koalicionin e Luginës së Bashkuar”, ka shkruar Cakaj./Titulli.com/

Ambasadori amerikan në Beograd: Isha prezent në takimin Thaçi-Vuçiq-Grenell në Berlin
Haradinaj: AAK nuk lejon prekjen e kufijve dhe 17 shkurtin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration