Mimi Kodheli nga Shqipëria nderohet me çmimin "Ambasadore e Preshevës"
Lokale

Mimi Kodheli nga Shqipëria nderohet me çmimin "Ambasadore e Preshevës"

05.Oct.2019 07:54
0

Një delegacion nga Shqipëria, kryesuar nga Mimi Kodheli kryetare e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme dhe përfaqësues të Ambasadës së Shqipërisë në Beograd qëndruan për vizitë në komunën e Preshevës.

Këta u pritën nga kryetari  komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ndërsa Mimi Kodheli është nderuar me çmimin "Ambasadore e Preshevës", shkruan Titulli.com.

“Jam nderuar sot nga Komuna Preshevë me çmimin "Ambasadore e Preshevës". Ky çmim përveçse më ka emocionuar pa masë më ngarkon me përgjegjësi të lartë”, ka shkruar zonja Kodheli në profilin e saj në facebook.

Ajo ka falënderuar për mikpritjen e ngrohtë dhe është njoftuar për rrjedhat poltike në këtë rajon të banuar me shqiptarë.

Sipas saj çmimi "Ambasadore e Preshevës" është dhënë më motivacionin për angazhimin e vazhdueshëm në realizimin e të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, për bashkëpunimin reciprok me institucionet komunale dhe politike të shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë, për avokimin dhe përfaqësimin brenda qeverisë dhe politikës në Shqipëri.

Mimi Kodheli ka shkruar se ky çmim është një angazhim dhe përgjegjësi më e madhe për atë./Titulli.com/

Rama: Washingtoni e Berlini, bashkë kundër shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration