Më shumë se 1 milion banorë në Serbi morën dozën e dytë të vaksinës anti COVID
Lokale

Më shumë se 1 milion banorë në Serbi morën dozën e dytë të vaksinës anti COVID

31.Mar.2021 07:56
0

Më shumë se 1 milion banorë të Serbisë kanë arritur të marrin dozën e dytë të vaksinës anti-COVID. 

Vaksinimi kundër virusit SARS CoV-2 në Serbi ka filluar në fund të muajit janar dhe qytetarët mund të zgjeshnin në mes katër llojeve të vaksinave. 

Vaksinat që arritën në Serbi ishin Pfitzer, Sinofarm, vaksina ruse dhe Astrazeneca.

Pavarësisht vaksinimit të madh në këtë shtet numri i rasteve të reja me COVID-19 po vazhdon të jetë shumë i lartë./Titulli.com/

Rinisja e dialogut Kosovë-Serbi me kushte
Ministri austriak: Kosova gëzon një simpati të madhe në Austri, ka mbështetjen tonë të plotë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration