Mbahen aktivitete përkujtimore për dëshmorët e UÇPMB-së në Bujanoc
Lokale

Mbahen aktivitete përkujtimore për dëshmorët e UÇPMB-së në Bujanoc

24.May.2019 01:08
0

Në komunën e Bujanocit kanë filluar aktivitetet të cilët përkujtojnë luftën e UÇPMB-së dhe dëshmorët e rënë për lirinë dhe avancimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës. 

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc për manifestimin “Ditët e Komandant Lleshit”  është organizuar orë letrare dhe është shfaqur komedia “Mistreci” me aktorë nga Presheva, shkruan Titulli.com. 

Ndërsa në fshaitn Konçul është mbajtur manifestimi “Ditët e Vehbi Rexhepit” me aktivitetet që përfshinë vendosjen e kurorave tek varri i tij , aktivitet sportiv dhe akademi përkujtimorë gjithashtu për mysafirët ështështruar edhe një iftarë. 

Manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” do të vazdhojë me aktivitet tjera gjatë ditës së premte dhe të shtunën mbahet akademi përkujtimore në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës në Bujanoc me fillim nga ora 14:00./Titulli.com/

 

Sinani: Pjesëmarrja e gruas në politikë ulë shkallën e korrupsionit në Luginë (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration