Lutfiu me shkresë për përdorimin e gjuhës shqipe në çerdhen "Gëzimi ynë" në Bujanoc
Lokale

Lutfiu me shkresë për përdorimin e gjuhës shqipe në çerdhen "Gëzimi ynë" në Bujanoc

06.Jun.2023 21:17
0

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar ka shkruar se ka drejtuar shkresën për përdorimin e gjuhës shqipe në çerdhen "Gëzimi ynë" në komunë të Bujanoct.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Gjatë vitit shkollor 2022-2023, ditarët në çerdhen "Gëzimi ynë" ishin vetëm në gjuhën serbe.

Sot i dërgova shkresë drejtorit të çerdhes nga i cili kërkova të respektohet dygjuhësia, gjithashtu shkresë i dërgova kryetarit të Kuvendit Komunal që është themelues, si dhe Inspektoratit të arsimit, nga të cilët kërkova që të monitorojnë këtë çështje.

KKSH është i gatshëm të asistojë në përkthim.

A është e krijuar nga njeriu apo nga AI? Evropa kërkon identifikim për këtë ndërsa lufton dezinformimin
S’ka më sekrete, Gabriel Escobar i tregon të gjitha për diskutimet me Kurtin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration