Kosova përjashton nga taksat 10 kompani të huaja në Serbi,  edhe Fluidi nga Presheva
Lugina

Kosova përjashton nga taksat 10 kompani të huaja në Serbi, edhe Fluidi nga Presheva

11.Sep.2018 01:09
0

Dhjetë kompani të huaja me seli në Serbi, që plasojnë prodhimet në Kosovë, do të lirohen nga pagimi i taksës për eksportet e tyre në Kosovë.

Për këto kompani, siç raportojnë mediat nga Beogradi, Prishtina ka nxjerrë një vendim të ri për taksën 100 për qind për produktet me origjinë nga Serbia, me të cilin produktet e këtyre dhjetë kompanive që plasohen në Kosovë lirohen nga ky detyrim, transmeton Koha.net.

Bëhet fjalë për këto kompani: Coca-Cola, HBC, Tuborg, Dukat, Gemalto (merret me mbrojtjen e të dhënave), Rauq, Hnkel, Fluidi nga Presheva, Gorenje, Meggle, por edhe prodhuesi i keksit Jaffa në pronësi të grupit Kappa Star.

Gazetarët kosovarë vënë në siklet Kocijancicin: Pse nuk reaguat edhe për INTERPOL njëjtë si për taksën
Haradinaj: Serbia do të përdor të gjitha format e presioneve dhe provokimeve, por nuk do të ketë sukses
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration