Korona virus: Shtabi i krizave në Serbi shqyrton relaksimin e masave
Lokale

Korona virus: Shtabi i krizave në Serbi shqyrton relaksimin e masave

18.Dec.2020 09:34
0

Në Serbi, numri i të vdekurve dhe të infektuarve ngadalë po bie ndërsa sot Shtabi i Krizave do të vendos për një relaksim të mundshëm të masave të caktuara, transmeton Titulli.com

Sipas të dhënave të fundit, 5,129 njerëz të tjerë janë të infektuar në Serbi, 47 pacientë kanë vdekur dhe 9,499 janë në spitale.

Kryetari i Dhomës së Tregtisë të Serbisë, Mrako Çadezh, u kërkoi anëtarëve të Shtabit të Krizave të heqin kufizimet në punën e numrit më të madh të objekteve të shitjes.

"Besoni se ekonomia serbe nuk do ta përballojë atë goditje," tha Çadezh sipas një deklarate nga Dhoma e Tregtisë, përcjellë Titulli.com.

 Që nga fillimi i pandemisë 287.730 njerëz janë infektuar në Serbi dhe 2.529 kanë vdekur.

Predrag Kon, një epidemiolog dhe anëtar i Shtabit të Krizave, tha se rritja e çmimit të testit PCR mund të ketë gjithashtu funksionin e pengimit të pasagjerëve nga arritja në Serbi.

Ai shtoi se çmimi i mëparshëm prej 6,000 dinarëve ishte pa ndonjë fitim "dhe se testi PCR në Serbi ka çmimin më të ulët në rajon.

Kon thotë se "ai personalisht nuk mendon se çmimi do të ndikonte në numrin e testuar"./Titulli.com/

Ish-krerët e UÇK përballë Gjykatës Speciale, seanca e radhës në janar
Ermal Rexhepi: Mediat lokale të rëndësishme për shoqërinë tonë, kuvendi ndryshon buxhetin (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration