Kontingjenti i parë i vaksinës ‘Pfizer’ anti-COVID, ka rritur në Serbi
Lokale

Kontingjenti i parë i vaksinës ‘Pfizer’ anti-COVID, ka rritur në Serbi

22.Dec.2020 11:32
0

Kontingjenti i parë i vaksinës ‘Pfizer’ anti-COVID ka rritur në aeroportin "Nikolla tesla" në Beograd. 

Sipas mediave serbe RTS, bëhet fjalë për 4.800 doza dhe brenda ditës do të duhej të takonin me grupin koordinues kombëtarë.

 

Duhet përkujtuar që në disa vende të botës tashmë ka filluar shpërndarja e kësaj vaksinë, teksa nga institucionet e Kosovës ditë më parë bën të ditur se kanë aplikuar për këtë vaksinë. 

Ndryshe qytetarët e Kosovës, por edhe gjithë Ballkanit në përgjithësi janë shprehur shumë skeptik sa i përket marrjes së kësaj vaksine.

Kujdes nga lajmet e rreme për Covid-19
Sulmuesi i Valon Sylës ishte bashkatdhetar, ja çka i tha gjatë momentit të rrahjes gazetarit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration