Komunat Bujanoc dhe Preshevë vënë flamurin kombëtarë shqiptarë në objekte   
Lokale

Komunat Bujanoc dhe Preshevë vënë flamurin kombëtarë shqiptarë në objekte  

28.Nov.2019 08:34
0

 Me rastin e 28 nëntorit, ditë së flamurit kombëtarë shqiptarë komuna e Bujanocit po dhe ajo e Preshevës në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë vënë flamurin në hyrje të objekteve, shkruan Titulli.com.

 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në mëngjesin e ditës së sotme të mbledhjes qeverisë deklaroi se “është sot 28 nëntori dita më e vështirë e flamurit në historinë tonë bashkohore” – tha ai.   

 Po ashtu tubimi i solidarizimit me moton “Shqipëri, Lugina është me ty!”,do të mbahet sot në ora 11:00, në hapësirat para Shtëpisë së kulturës “Abdulla Krashnica” në Preshevë, ku ftohen qytetarët që me pjesëmarrjen e tyre, të nderojnë viktimat e kësaj tragjedie. 

 

 

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration