Komuna e Bujanocit organizon ditët e diasporës (agjenda)
Lokale

Komuna e Bujanocit organizon ditët e diasporës (agjenda)

26.Jul.2019 08:11
0

Komuna e Bujanocit edhe këtë vit do të shënojë ditët e diasporë përmes aktiviteteve të ndryshme që fillojnë nga 28 korriku e vazhdojnë deri më 1 gusht në aktivitetin përmbyllës.

Gjithashtu do të ketë edhe program kulturor në sheshin e qytetit në Bujanoc me këngëtar Robert Berisha dhe Elira Shala. 

Më poshtë keni agjendën e plotë për ditët e diasporës në Bujanoc.

Ditët e Diasporës

Agjenda

28.07.2019 E Diel

07:30 Tour de Lugina (nisja para objektit të Komunës)

30.07.2019 E Martë

19:00 - 21:00 Ndeshje miqësore të futbollit në mes përfaqësueseve të Shoqatave të Diasporës dhe përfaqësueseve lokal - Salla e sportit Bujanoc, tereni i hapur

31.07.2019 E Mërkurë

19:00 - 20:30 Ndeshje miqësore të futbollit në mes përfaqësueseve të Shoqatave të Diasporës dhe përfaqësueseve lokal - Salla e sportit Bujanoc, tereni i hapur

20:30 - 22:00 Darkë me ushqim tradicional në terenin e hapur të Sallës së sportit

01.08.2019 E Enjte, Dita e Diasporës

10:00 - 13:00 Dyert e hapura të Kabinetit të kryetarit, takim me qytetarët e diasporës

19:30 - 20:30 Vizitë shtandeve me produkte vendore dhe ekspozitës së artistëve lokal - sheshi i qytetit

20:30 - 22:30 Programi kulturorë në sheshin e qytetit - mysafir Robert Berisha dhe Elira Shala.

 

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration