Komuna e Bujanocit merë mbështetje nga Kosova në fushën e mjedisit
Lugina

Komuna e Bujanocit merë mbështetje nga Kosova në fushën e mjedisit

09.Apr.2019 10:21
0

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi ka takuar ministrinë mjedisit dhe planifikimit hapësinorë të Kosovës, Fatmir Matoshi.

Ata kanë biseduar për sfidat në fushën e mjedisit në këtë komunë dhe njëherit i është premtuar mbështetje, shkruan Titulli.com.

 “Jam takuar me kryetarin e komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi me të cilin kemi diskutuar edhe për krijimin e hapësira të gjelbra në Tërnoc si dhe për pajisje me kontejnerë familjarë dhe kolektiv në komunën e Bujanocit”, ka shkruar Matoshi në facebook.

Ndërsa kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi falënderoi ministrin Matoshi duke vlerësuar lartë mbështetjen e MMPH-së në fushën e mjedisit.

Kryetari Kamberi njoftoi ministrin Matoshi edhe për sfidat që ka komuniteti shqiptar, papunësinë, arsimin si dhe gjendjen aktuale në të cilën jetojnë të qytetarët e Bujanocit dhe ka marrë mbështetje për propozimet në projekte të ndryshme që shërbejnë në të mirë të ambientit./Titulli.com/

 

Biserko: Në Serbi të gjithë e duan ndarjen e Kosovës
Brenda 30 viteve do mbetën vetëm 5 milionë banorë në Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration