Komuna e Bujanocit kryen pagesat  për kulturë dhe bizneset lokale
Lokale

Komuna e Bujanocit kryen pagesat për kulturë dhe bizneset lokale

15.Sep.2020 13:00
0

"Falë normalizimit të gjendjes financiare të komunës së Bujanocit, sot janë urdhëruar të kryhen pagesat për shoqëritë kulturore artistike në vlerë prej 2 milionë dinarë, të cilat kishin mbetur pa u paguar që nga vendimi për ndarjen e mjeteve të datës 18.06.2020", thuhet në njoftimin e komunës së Bujanocit.

Gjithashtu sipas këtij njoftimi edhe 2.860.000 dinarë janë urdhëruar të paguhen për bizneset private nga donacioni i Republikës së Kosovës të dedikuara për bizneset që ishin të prekura nga pandemia Covid 19.

Komuna e Bujanocit përmes njoftimit bënë të ditur se gjatë kësaj jave do të kryhen pagesat edhe për organizatat jo qeveritare, të cilëve deri më tani nuk iu kanë lëshuar mjetet./Titulli.com/

Trump: Hoti dhe Vuçiqi e bënë botën më të sigurt
SHBA-ja nënshkruan letrat e interesit me Kosovën dhe Serbinë për të investuar në Autostradën e Paqes
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration