Komuna e Bujanocit: Angazhimi i qytetarëve ndaj vërshimeve është më se i nevojshëm
Lokale

Komuna e Bujanocit: Angazhimi i qytetarëve ndaj vërshimeve është më se i nevojshëm

11.Jan.2021 14:27
0
Duke parë situatën e përkeqësuar nga të reshurat e vazhdueshme atmosferike, ku si pasojë shumë vendbanime janë vërshuar nga uji i lumenjëve të cilët kanë dalë nga shtretërit e tyre, shtabi për situata të jashtëzakonshme në orët e para të mëngjesit ka mbajtur mbledhjen e saj ku ka shqyrtuar gjendjen momentale në teren.
 
"Me këtë rast, ka ndërmarrë masat e domosdoshme për parandalimin e fatkeqësive dhe ka angazhuar makineritë e Ndërmarrjes Publike "Komunalia", si dhe makineritë e disa ndërmarrjeve private për t'i dalë në ndihmë qytetarëve", thuhet në njoftimin e publikuar në ueb-faqen e komunës së Bujanocit në facebook.
 
Përkundër kësaj, angazhimi i qytetarëve është më se i nevojshëm që të evitohen dëmet.
 
Sipas njoftimit nga Shtabi për situata të jashtëzakonshme apelohet çdo qytetar që sipas mundësive që disponojnë të ndihmojnë në teren për parandalimin e përkeqësimit të situatës.
Pamje të tmershme nga vërshimet në Konçul të Bujanocit (video&foto)
Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration