Kompania "TURKER" nga Stambolli dhuron 525 kontejnerë donacion për komunën e Bujanocit
Lokale

Kompania "TURKER" nga Stambolli dhuron 525 kontejnerë donacion për komunën e Bujanocit

07.Apr.2021 11:02
0
Kompania "TURKER" nga Stambolli me pronar biznesmenin Tamer Turker sot ka dhuruar 525 kontejnerë të 120 L për komunën e Bujanocit.
 
"Kontejnerët do të përdoren për qëllime ekologjike dhe me ato do të disponojë ndërmarrja publike "Komunalia", e cila ditëve në vijim do të bëjë shpërndarjen e tyre sipas nevojës", thuhet në njoftimin e komunës së Bujanocit të publikuar në ueb-faqen e komunës në Facebook.
 
Sipas këtij njoftimi ky donacion vie pas takimit që Tamer Turker zhvilloi me kryetarin e komunës së Bujanocit, Nagip Arifi para disa javëve.
 
Kryetari Arifi në emër të qytetarëve të komunës së Bujanocit shpreh falemnderim për Turker që me këtë donacion po kontribuon në mbrojtjen e ambientit jetësor.
 
Kompania TURKER është një prej kompanive më të sukseshme në Turqi, pronar i së cilës është Tamer Turker me prejardhje nga Bujanoci, për të cilin ky nuk është donacioni i parë për komunën tonë.
Presidenti i Serbisë merr dozën e parë të vaksinës kineze
Daçiq: Dialogu nuk varet nga Kurti e Osmani
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration