KF “Tërnoci” shënon fitore, kampion i ligës lokale
Lokale

KF “Tërnoci” shënon fitore, kampion i ligës lokale

24.May.2021 07:52
0

KF “Tërnoci” ka shënuar fitoren e radhës ndaj KF ”Lugina” në Preshevë me rezultatet 4:1 dhe kështu është shpallur kampion në Ligën e Pçinjës që tubon ekipet e futbollit të  ligës lokale, shkruan Titulli.com. 

“Me fitoren e sotit KF Tërnoci kalon në ligën Zonale dhe kështu shkruan historinë për herë të parë”, thuhet në njoftimin e e publikuar të KF”Tërnoci” në Facebook. 

Gjithashtu thuhet në njoftim se kjo është një përpjekje e shumë gjeneratave dhe brezave ndërsa ajo tandi do të garojë në ligën rajonale “Jug”. 

“Është një rrugëtim i gjatë. Ky kalim historik në ligën zonale u dedikohet të gjithë atyre që kanë kontribuar që KF Tërnoci të arrijë këtu e në veçanti tërrnocasve dhe tifozërisë së saj AGALLARVE”, thuhet mes tjerash në njoftimin e publikuar. 

Në tabelën e ligës së Pçinjës KF “Tërnoci” është renditur e para me 54 pikë dhe u pasuar nga KF “Lugina” me 42 pikë tabelare./Titulli.com/

Beteja e fundit e Sali Berishës (video)
Serbia refuzon të heq dorë nga ideja për ndryshimin e kufijve me Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration