Rivotimi në Preshevë më 14 Janar në njësinë 5 dhe 16, për të tjerat vendos gjykata

Nga Redaksia 05.01.2018 10:56

Komisioni Komunal Zgjedhor ka konfirmuar rivotimin për zgjedhjet e parakohshme më 14 Janar mirëpo nuk është e sigurt se në cilat vendvotime do të mbahen, ka thënë kryetari i këtij komisioni Zeqir Miftari.

Ai për agjencinë beta është shprehur se për këtë do të vendos gjykata administrative ndërsa është e qartë se zgjedhjet do të përsëriten në vendvotimin 5 në Preshevë dhe vendvotimin 16 në fshatin Caravajkë, transmeton Titulli.com. 

Miftari tha se Gjykata Administrative do të sjellë vendimin për rivotim apo jo në vendvotimet 2, 4, 7 dhe 8 që gjenden në Preshevë. 

“Në vendvotimet 5 dhe 16  në cilat do të rivotohet të drejtë vote kanë më shumë se 1500 votues ndërsa në 6 vendvotime ka gjithsejtë afro 9000 votues”, theksoi Miftari. 

Në listat votuese në komunën e Preshevës janë të regjistrua 38.860 votues  dhe sipas statistikave nga Komisioni Komunal Zgjedhor në zgjedhjet e parakohshme më 24 Dhejtor kanë votuar afro 49 % e tyre. 

 Në bazë të të dhënave nga KKZ në zgjedhjet e parakohshme më 24 Dhjetor rezulatet janë Alternativa për Ndryshim  5504 vota, Partia Demokratike Shqiptare me 4550, Partia për Veprim Demokratik 1870 vota,  Lëvizja për reforma PDSH me 1490, lista serbe 894  që sipas rezultateve jozyrtare e kanë kaluar pragun zgjedhor dhe listat tjera shqiptare që se kanë kaluar pragun 964 vota./Titulli.com/

Nga Redaksia 05.01.2018 10:56
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.