Opština Bujanovac sa kontinuiranim povećanjem budžeta za obrazovanje (VIDEO + Statistika)

Nga Redaksia 27.10.2017 11:31

U Opštini Bujanovac nastavu u osnovnim i srednjim školama pohadjaju 4.796 učenika u dve srednje i 12 osnovnih škola a iz opštinskog budžeta izdvajaju se oko 92 miliona dinara godišnje.

Statističkim podacima odeljenja obrazovanja opštinske Uprave u Opštini Bujanovac za školsku 2017-2018 godinu nastavu na albanskom jeziku pohadjaju 2.759, dok nastavu na srpskom jeziku 2.073 učenika.

Driton Redžepi, načelnik odeljenja za obrazovanje u lokalnoj administraciji Opštine Bujanovac kaže da je jedan od prioriteta lokalne administracije ulaganje u obrazovnu infrastrukturu.

"Izdvojen budžet za škole iz opštinskog budžeta za 2015. godinu bio je 90.020.500 dinara, za 2016. godinu bio je 91.480.800 dinara, dok je za 2017. godinu 91.497.100 dinara, uključujući i dodatna sredstva koja su se izdvajale za potrebe škola", rekao je Redžepi za Titulli.com.

On je istakao da je na osnovu statističkih podataka koje on poseduje budžet za ulaganje u obrazovanje od strane opštinskog budžeta Bujanovac ove godine se povećao i radi se u tom pravcu da se budžet poveća još više naredne godine.

Za osnovnu školu "Muharem Kadriu" u selu Trnovac za 2017. godinu je izdvojeno predvidjenih sredstava od 8.387.500 dinara.

"Sredstva nikad nisu dovoljna, ali su mogućnosti Opštine one koje jesu, i mi smo radili sa ovim sredstvima dovoljno. Dodeljena su nam dodatno još 500.000 dinara za potrebe ove škole i još 200.000 dinara za organizovanje jednog seminara", rekao je Bajram Salihu, direktor ove škole.

U osnovnoj školi "Ali Bektaši" u selu Nesalce, školu pohadjaju 233 učenika, zajedno sa onima u dve izdvojene paralele u Ljetovici i Oslari.

Direktor ove škole, Agron Bektaši tokom razgovora za Titulli.com je rekao da iznos koji se dodeljuje za škole iz opštinskog budžeta Bujanovca možda je simboličan da ispunjava osnovne potrebe škole.

Prema rečima Bektašija vrednost sume koja je dodeljena za 2017. godinu ovoj školi je 3.866.000 dinara, dok imaju dodatni budžet od 500.000 dinara iz opštinske administracije zahtevom škole za neke infrastrukturne potrebe škole.

U školama u Opštini Bujanovac radi 532 nastavnika ali za opštinske institucije ostaje izazov u ​​poboljšanju infrastrukture po školama i kvalitet nastave. /Titulli.com/

Nga Redaksia 27.10.2017 11:31
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.